Forum Discuţii juridice Să schimbăm împreună legea Legea 677/2001 va fi abrogata,Ministerul Afacerilor ...
Discuție deschisă în Să schimbăm împreună legea

Legea 677/2001 va fi abrogata,Ministerul Afacerilor Interne .

Vreau sa va instiintez ca Ministerul de Interne ,a initiat proiectul de lege modificarii/completarea Legii nr. 102/2005 privind înfiinţarea, organizarea şi funcţionarea Autorităţii Naţionale de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal.
Maniera abordata de MAI in unele puncte cheie cu privire la unele reguli,creeaza cadrul legal in care se pot face abuzuri.
Ex,
Legea 677/2001
"când prelucrarea este necesară în vederea realizării unui interes legitim al operatorului sau al terţului căruia îi sunt dezvăluite datele, cu condiţia ca acest interes sa nu prejudicieze interesul sau drepturile şi libertăţile fundamentale ale persoanei vizate;"
A disparut partea ,
-cu condiţia ca acest interes sa nu prejudicieze interesul sau drepturile şi libertăţile fundamentale ale persoanei vizate-
Rog profanii in materie participati cu propuneri sugestii
Accesati pagina oficiala MAI -Transparenta Decizionala.

[ link extern ]

Sunt drepturile noastre ,rog sa le aparam sunt foarte multe reguli si nu numai,care nu coincid cu modificarile aduse prin Reguilamentul 2016/679.

geo-vem, utilizator