Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA lemne de foc
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA lemne de foc

Buna ziua,
O firma plătitoare de TVA achiziționează lemn de foc de la o alta firma din Romania, in vederea revânzării către persoane fizice.
De exemplu, firma A cumpără de la firma B cu 400 lei/tonă că sa le revândă. Cum se calculează prețul corect 400+19%+adaos comercial?
Mulțumesc anticipat!
Nu trebuia o paranteza, doua? Corect: (400 + adaos comercial) + 19% x (400 + adaos comercial).