avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... SCHIMBARE LOC DE MUNCA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

SCHIMBARE LOC DE MUNCA

Buna ziua
Daca dorim sa mutam un salariat de la sediul social al angajatorului la un punct de lucru din acelasi judet intr-o localitate la o distanta de 35 KM cum se procedeaza?
Se emite o decizie de delegare? Sau un act aditional? Mentionez ca salariatul nu va ramane peste noapte acolo ci va face naveta cu transportul asigurat de firma. Atribuțiile din fișa postului raman aceleași.
Ultima modificare: Duminică, 10 Septembrie 2017
adelinasi, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:47, 11 Septembrie 2017
Schimbarea locului de munca este definitiva sau temporara?
PE O PERIOADA DE 1 AN DE ZILE
Ultima modificare: Luni, 11 Septembrie 2017
adelinasi, utilizator
Intocmiti act aditional de modificare a locului de munca ... delegarea nu merge pentru 1 an de zile.
Ultima modificare: Luni, 11 Septembrie 2017
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Diurna pentru angajat pentru timpul petrecut la sediul societatii apetra apetra Suntem o societate din slatina si am angajat un director vanzari din Iasi. Acesta are o saptamana munca de birou la Slatina si restul timpului pe teren. Cat ... (vezi toată discuția)
"perfectionare" obligatorie cuca21 cuca21 Sunt functionar public intr-o administratie , din cauza unor divergente cu seful de administratie care m-a parat la dir. executiv am avut parte de ... (vezi toată discuția)
Pot fi transferata fara sa semnez? creata3112 creata3112 Buna ziua Lucrez la o soc privata in comert, ca sef departament. Sunt unic intretinator de familie avand 2 copii minori de 11 si 9 ani. Acum 2 luni am ... (vezi toată discuția)