Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... SCHIMBARE LOC DE MUNCA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

SCHIMBARE LOC DE MUNCA

Buna ziua
Daca dorim sa mutam un salariat de la sediul social al angajatorului la un punct de lucru din acelasi judet intr-o localitate la o distanta de 35 KM cum se procedeaza?
Se emite o decizie de delegare? Sau un act aditional? Mentionez ca salariatul nu va ramane peste noapte acolo ci va face naveta cu transportul asigurat de firma. Atribuțiile din fișa postului raman aceleași.
adelinasi, utilizator
Schimbarea locului de munca este definitiva sau temporara?
PE O PERIOADA DE 1 AN DE ZILE
adelinasi, utilizator
Intocmiti act aditional de modificare a locului de munca ... delegarea nu merge pentru 1 an de zile.
Cornel Vasile, Consilier juridic