avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 615 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Exista o autoritate care sa controleze ANPC, daca ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Exista o autoritate care sa controleze ANPC, daca aceasta isi bate joc de petenti??

Buna ziua,
Incerc sa reziliez un contract de telefonie mobila Digi, deoarece nu am semnal nici la telefon nici la internet.
Numarul respectiv este cel de serviciu, si nu imi permit sa stau fara telefon.
Am facut o reclamatie la ANPC, si am depus documantele doveditoare ale faptului ca RCS-RDS si-a incalcat obligatiile contractuale de a-mi furniza telefonie si internet - si anume capturile de ecran care arata lipsa de semnal telefonic si lipsa de conexiune internet etc.
Dupa 30 de zile mi se raspunde ca reclamatia mea a fost trimisa spre solutionare la... Brasov?!
Eu sunt din Bucuresti, iar firma RCS RDS din cate stiu are sediul pe str Dr Staicovici, tot in Bucuresti.
Cand am cerut explicatii mi s-a spus ca "redirectionarea s-a facut conform dispozitiilor Ordinului Presedintelui ANPC nr.283/03.10.2016"
Acest ordin nu exista nicaieri pe internet.
Unde si cum pot reclama pe "domnii" de la ANPC care isi bat joc de noi in acest fel?
Exista vreo autoritate sau for superior caruia ma pot adresa?
Multumesc.
Ultima modificare: Luni, 11 Septembrie 2017
ContSters437822, utilizator
Cel mai recent răspuns: ContSters437822 , utilizator 20:53, 20 Septembrie 2017
~ Conținut șters la cerere ~
Cu alte cuvinte nici dvs si nici altcineva de pe acest site NU a fost in stare sa imi raspunda LA OBIECT si sa ma lamureasca daca acel "Ordin al Presedintelui ANPC nr.283/03.10.2016" exista sau nu, si ce continut are.
Eu am intrebat un lucru foarte simplu - daca exista vreo reglementare care spune ca reclamatia unei persoane din Bucuresti, facuta impotriva unui agent economic tot din Bucuresti, trebuie trimisa in... Prahova?! - si unde sau cui ma pot adresa daca ANPC isi bate joc de petenti.
Daca ati putea sa raspundeti punctual la aceste intrebari, v-as fi recunoscator.
Daca nu, de ce sa pierdem vremea?
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Abuz servicii rcs-rds Aqvila Aqvila Buna seara, as dori sa stiu cum pot rezolva situatia in care am ajuns cu RCS-RDS: din cauza semnalului foarte prost si fluctuant din zona unde locuiesc am ... (vezi toată discuția)
Credeți ca merita sa fac reclamație la opc? andy7 andy7 Buna ziua. Sunt client RCS RDS din Octombrie 2017 , la Digi.Mobil . Mi au plăcut foarte mult ofertele și beneficiile lor, și am decis sa ma portez la ei in ... (vezi toată discuția)
Ce datorii sau obligatii voi avea fata de rcs&rds dupa reziliere unilaterala rdumitru2014 rdumitru2014 am un contract vechi cu rcs rds, nici nu mai stiu pe unde este. dupa contractul initial semnat prin 2005 pentru cablu tv, in octombrie 2014 am semnat anexe ... (vezi toată discuția)