avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 384 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Solutii legale tehnician unghii false
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Solutii legale tehnician unghii false

Buna ziua stimati membri!
Va deranjez si eu cu o intrebare..
Am diploma de calificare aprobata de ministerul muncii pt aplicarea unghiilor false-stilist protezist si as dori sa stiu care sunt pasii care trebuie sa ii urmez pentru a desfasura aceasta meserie pe cont propriu in legalitate.
Mai exact as dori sa am o camera/spatiu doar pt mine, amenajat pt a pune unghii false.
1.ce fel de firma as avea nevoie? Pfa, ii, srl etc
2.pot face acest lucru acasa sau trebuie sa inchiriez un spatiu comercial, special pt aceasta activitate?
3.ce trebuie sa am in vedere la inchirierea/amenajarea spatiului?
4.pe viitor ma pot dezvolta? De ex sa am o colega pt colaborare sau sa deschid un salon cu toate coafor/cosmetica sau trebuie sa fac totul de la 0?
5.ce sfaturi sau ce pasi mai trebuie sa stiu/fac? Va multumesc!!!

Alte discuții în legătură

Autorizatii mioara24 mioara24 cine imi poate spune de ce autorizatii am nevoie ptr deschiderea unui coafor (vezi toată discuția)
Autorizație de funcționare salon de înfrumusețare in spațiu locuibil VMarius123 VMarius123 Buna ziua. Anul trecut am cumpărat un imobil (casaP+M) cu credit ipotecar la BRD, pentru a amenaja spațiul și a deschide un salon de înfrumusețare. Anul ... (vezi toată discuția)
Frizerie/coafor infiintare srl Florihanna Florihanna Buna ziua.am calificare de frizer din Spania.am diploma de coafor,de frizer,de stilist protezisr de unghii si machiaj tot din Spania. As dori sa deschid si sa ... (vezi toată discuția)