Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie de crestere a copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie de crestere a copilului

Buna! Sunt o mamica care in noiembrie ca avea doi ani de cand a nascut. Sunt din nou gravida,sarcina avand aproape doua luni . Frirma la care am lucrat inainte sa nasc a dat faliment. Intrebarea mea este,ce pot face pentru a primi indemnizatia si dupa al doilea copil? Multumesc
Care este data de nastere a copilului si cand ati intrat in CCC pentru primul copil?
24.11.2015 s-a nascut copilul,si undeva la mijlocul lui Decembrie am in concediu de crestere a copilului.
Mii de scuze ma refeream la data prezumata a nasterii celui de-al doilea copil.
Mijlocul lunii Mai,2018
Perioada eligibila pentru CCC2 : iunie 2016 - mai 2018

Perioada luata in calcul : iunie 2016 - noiembrie 2017 (18 luni)

In speta, beneficiati de indemnizatie si pentru cel de-al doilea copil.