Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salarizare, sporuri personal sanitar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salarizare, sporuri personal sanitar

Buna seara!Va rog frumos sa-mi spuneti ce sporuri sunt prevazute legal pentru sectiile unui spital,in special cardiologie si neurologie?
Gasiti informatii aici: www.avocatnet.ro/articol_199...
Sunt aplicabile si prevederile din Legea cadru a salarizarii unice nr. 153/ 28.06.2017