Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Inregistrare ANAF
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Inregistrare ANAF

Buna ziua,

Am fost inregistrata in Registrul Comertului, ca traducator /interpret (exceptand traducator / interpret autorizat de Ministerul Justitiei). Urmeaza inregistrarea la ANAF, unde am primit sa completez Declaratia 070. Din cate am gasit pe internet, aceasta nu e cea potrivita, deoarece nu prestez o activitate independenta/liberala, in situatia concreta mentionata.
Intrebari: Care este declaratia necesara si in cat timp se face inregistrarea la ANAF?

Multumesc pentru raspuns.
rabina, utilizator