avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 767 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... inm
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

inm

Salutare tuturor! am si eu o intrebare. Invatati penalul si procedura penala si apoi va apucati de civil? sau mergeti cu toate materiile si invatati cate putin in celasi timp si pe urma la sfarsit repetati? astept raspuns! multumesc
Cel mai recent răspuns: ENGFULL , utilizator 08:34, 5 Octombrie 2009
Nu conteaza prea mult ce inveti ca prima materie sau daca inveti pe toate in acelasi timp, deoarece la INM oricum se dau 25 de intrebari din fiecare. Asa ca trebuie sa stapanesti cel putin 80% din fiecare. Media de admitere este de 8.
media de admitere este 7

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Notele din facultate shady shady Conteaza media notelor din facultate la adimiterea in barou ? (vezi toată discuția)
A intrat cineva la magistratura dintre cei de pe aici??? mattei_d mattei_d Ati reusit sa intrati la magistratura?cum a fost?catati invatat?laudati-va aici ca sa stiu si eu ce am de facut in continuare. Sper ca acest subiect sa ne ... (vezi toată discuția)
Inm 2015...admitere!!! madalinaflo madalinaflo Desi poate unii or sa spuna ca este prea devreme,eu cred ca timpul ramas pana la admiterea din 2015 este suficient sa punem impreuna bazele unui examen reusit ... (vezi toată discuția)