Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare suspendare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare suspendare

Am o angajata care este in crestere si ingrijire copil si copilul va implinii 2 anii in 30.10.2017. Cum procedez cu acea luna in care ar trebui sa vina la lucru sau cum fac incetarea de suspendare de contract si mai departe?
Va multumesc.
Cand se doreste - data - sa se reia activitatea ?
Pai eu stiu ca, conform legii trebuie sa ii incetez suspendarea cu o luna inaite de implinirea a 2 ani a copilului.
Dar mai departe nu stiu ce sa fac.
Va multumesc.
In speta, in data de 30.09.2017 ii faceti incetarea suspendarii c.i.m..

Salariata va trebui sa depuna cerere de reluare a activitatii incepand cu data de 01.10.2017, iar angajatorul va emite deciza de incetare a supendarii cu data de 30.09.2017 si de reluare a activitatii cu data de 01.10.2017.
Multumesc frumos pt raspuns.
O zi frumoasa.