Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Pedeapsa
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Pedeapsa

Se poate cere la curtea de apel executarea pedepsei cu închisoarea la locul de munca atâta timp cât firma este de acord??
Era posibil in conditiile fostului cod penal, cand a fost savarsita infractiunea?
Eu am săvârșit o infracțiune pe vechiul cod din care m.am ales cu 1 an de suspendare cu 3 de incercare iar in ultimile 6 luni de incercare am săvârșit alta infracțiune dar pe noul cod...
Intrebarea mea este, ma poate judeca si pe vechiul cod ..??