Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Cumparare produse inaintea infiintarii firmei
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Cumparare produse inaintea infiintarii firmei

Buna ziua !
Doresc sa imi infiintez o firma sau pfa pt a aplica unghii false si as dori sa stiu cum as putea sa procedez cu produsele: as putea sa le cumpar inainte? Si cum procedez dupa aceea? Sau este obligatoriu sa le cumpar numai dupa infiintarea firmei si achizitia sa fie facuta pe firma? Va multumesc!
Puteti sa le achizitionati inainte, si apoi sa faceti un contract de vz-cump intre d-voastra si societate.