Forum AvocatNet Italia Carti de identitate, acte de stare ... Domiciliu in strainatate-Domicilio in strainatate
Discuție deschisă în Carti de identitate, acte de stare civila, pasapoarte, vize

Domiciliu in strainatate-Domicilio in strainatate

Daca o persoana de nationalitate romana are rezidenta de mai multi ani in Italia, trebuie sa renunte la rezidenta din Romania? Daca raspunsul este pozitiv ce trebuie sa fac? Ar putea exista probleme pentru cetatenia romana? (Tradus de moderator)
Se un cittadino romeno ha la residenza da diversi ani in italia, deve rinunciare alla residenza in Romania?. Se la risposta è positiva così bisogna fare? Potrebbe comportare qualche problema per la cittadenza romena?
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Buna seara!
Inteleg ca sunteti romanca. Mesajele se scriu in limba romana, nu in limba italiana.

Nu puteti renunta la cetatenia romana fara a cere cetatenia italiana. Sau va puteti mentine si cetatenia romana, dar sa cereti si cetatenia italiana.
~ Conținut șters la cerere ~