Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit ANAF
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

ANAF

Buna ziua
Tatal meu a primit o scrisoare de la ANAF in care reiese ca are datori de 105550lei in alta tara Austria. El a mers in austria si a depus dosarul de insolventa persoana fizica .
Problema e ca ANAF a veni sa puna sechestru pe bunuri . Ce se poate face intre timp sa se anuleze sechestru ?

Acesta e dosarul din austria tradus din germana
BG Favorite (011), numărul dosarului 69 S 38 / 17f
procedurile de decontare a datoriei
Postat pe 21 septembrie 2017
debitorului:
Chirilă
Primul nume:
Eugen
Erlachgasse 87/10
1100 Viena
Data nașterii: 27.12.1955
deschidere:
Deschiderea procedurii de reglementare a datoriei: 21.09.2017 Data limită de depunere a
candidaturilor: 10.11.2017
ușor:
Procedura de decontare a datoriei este minoră.
Autoadministrarea:
Conducerea proprie a debitorului.
Dieta:
Data: 22/11/2017
la: 08:00
Locul de amplasare: etaj 3, camera 304
prima reuniune a creditorilor de
examinare audiere
plan de plată Tagsatzung
Sinteza propunerii planului de plată: Creditorii faliment vor primi un total de 3,24% din creanțele lor, și anume după cum urmează: în 60 părți egale a cotelor fiecărui 0,054%; prima rata parte se datorează în termen de două luni de la data la calendarul de plată, celelalte rate 59 membre pe data de 15 următoarele luni. În cazul unei întârzieri în plată, perioada suplimentară este de 14 zile.
Perioada de
finalizare
Decizia din 21 septembrie 2017
Sechestrul se pune pentru a bloca proprietarul sa instraineze bunurile pe care le detine pentru ca acestea sa fie folosite in acoperirea totala sau partiala a datoriei. In functie de ce va decide instanta in Austria, acestea vor fi executate silit (adica vandute) daca e cazul.