Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... EVITATI DISCUTIILE CU DRAGUSIN IONEL
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

EVITATI DISCUTIILE CU DRAGUSIN IONEL

ATENTIE!!!!!!!!!!! domnilor, acest domn ( ARMENTEROS)DRAGUSIN IONEL a fugit de la mai multe administratii cu banii si actele, a facut ce a vrut in timp ce a fost administrator, nu va luati dupa ce spune acest individ, nu cunoaste nici macar legea 230/2007 sau 1558/2007, raspunsurile sunt fara temei. Nu va lasati inselati de un individ care a furat in cardasie cu un presedinte de asociatie si un cenzor ani de zile pana ce s-a sesizat cineva, din acel moment a disparut cu toate actele si banii asociatiei. In acest moment la unele blocuri la care este administrator lumea s-a sesizat de anumite nereguli, refuza cu incapatanare sa respecte legea(si pe baza careia da sfaturi aici), adica sa prezinte facturile si chitantele cu care a platit furnizorii de servicii la asociatie. Nu cred ca are dreptul sa dea sfaturi cuiva atata timp cat este cu musca pe caciula.
asocpp49sc2, utilizator
refuza cu incapatanare sa respecte legea(si pe baza careia da sfaturi aici), adica sa prezinte facturile si chitantele cu care a platit furnizorii de servicii la asociatie.

Obligatia prezentarii documentelor asociatiei de proprietari intra in responsabilitatea si sarcina exclusiva a presedintelui de asociatie-in temeiul disp art 10 L nr 230/2007
Multumim pentru atentionare !
Totusi,trebuie sa cunoasteti ca administratorul de imobil este angajatul asociatiei de proprietari,
astfel incat daca exista probe rezonabile privitoare la eventuale incalcari ale legii,savarsirea de fapte sub incidenta penala de catre administrator,ar fi de asteptat ca presedintele de asociatie sa fie atentionat ,eventual sa rezilieze raportul juridic cu acesta

credeti ca este asa usor?, are si a cautat intotdeauna asociatii unde lumea nu se implica, credeti ca ar putea face ceva acolo unde este controlat? Eu v-am informat pentru a va ajuta, daca nu conteaza este in regula, am crezut ca pentru a pastra site-ul la un nivel ridicat va aparati de asemenea oameni.
asocpp49sc2, utilizator