Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cod Caen
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cod Caen

Bună ziua!

Am o întrebare? Vreau să deschid un SRL-D care să aibă ca activitate prestari servicii la domiciliu pentru bătrânii. Vă rog să- mi spuneti care este Codul Caen corespunzător activitătii
8810 Activităţi de asistenţă socială, fără cazare, pentru bătrâni şi pentru persoane aflate în
incapacitate de a se îngriji singure
Această clasă include:
-servicii sociale, de consiliere, ajutor social, recomandare şi servicii similare destinate persoanelor în vârstă şi invalizilor, la domiciliu sau în alte locaţii, efectuate de către instituţii guvernamentale sau organizaţii private, organizaţii naţionale sau locale de întrajutorare şi de către specialişti care oferă servicii de consiliere.
-vizitarea bătrânilor şi invalizilor
-activităţi de îngrijire zilnică pentru persoane în vârstă sau adulţilor cu deficienţe fizice
-activităţi de recalificare profesională şi calificare pentru handicapaţi, unde componenta educaţională reprezintă un element limitat

Această clasă exclude:
-finanţarea şi administrarea programelor de asigurări sociale de stat, vezi 8430
-activităţi similare celor descrise în această clasă, dar incluzând cazarea, vezi 8730
-activităţi de îngrijire zilnică pentru copii cu deficienţe fizice, vezi 8891