Forum AvocatNet Italia Carti de identitate, acte de stare ... Carte identitate expirata
Discuție deschisă în Carti de identitate, acte de stare civila, pasapoarte, vize

Carte identitate expirata

Buna ziua .Intrebarea mea suna cam asa...Mamei mele i-a expirat cartea de identitate ea aflandu-se in Italia .Ce acte trebuie sa ceara la consulatul roman pentru a putea imputernici o persoana din Romania sa depuna actele in locul ei pentru cartea de identitate.Va rog mult de tot sa imi dati cat mai multe detalii .Va multumesc anticipat.
Procura pentru obţinerea cărţii de identitate se autentifică NUMAI la oficiile consulare ale României din străinătate.
Cititi toate detaliile aici:
[ link extern ]