Forum Discuţii juridice Executare silită contestație executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

contestație executare silita

Bună ziua,
Am primit o executare silită dar prenumele meu este greșit iar adresa nu coincide cu cea din CI,
E un card de credit făcut de mult când stăteam la altă adresă.
Cred că și datoria s-a prescris fiind mai veche de 5 ani.
Întrebarea este dacă fac contestație și cer anularea executării pe baza greșelilor de nume și adresă aș avea șanse de câștig?
Mulțumesc.
Bună ziua, vă puteţi folosi de toate argumentele, dar cel mai probabil veţi avea câştig de cauză cu invocarea prescripţiei de 3 ani. Atenţie, trebuie să vă grăbiţi, aveţi la dispoziţie doar 15 zile!
Mulțumesc pentru răspuns.