Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Transfer de Intreprindere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Transfer de Intreprindere

Buna ziua,

Am urmatoarea situatie:
- urmeaza sa transferam un nr de angajati a o alta societatea, toti angajatii au fost notificati conform legislatiei cu 30 de zile inainte si toti au semnat; problema este urmatoarea, una dintre angajate urmeaza sa intre in concediu medical 08 (prenatal) inainte de data transferului.
Putem sa punem in aplicare transferul daca angajata este in CM 08? sau trebuie sa asteptam sa termine cm-ul plus perioada de CIC?

Multumesc frumos

PS.As avea nevoie de un raspuns argumentat deoarece pana acum parerile/sfaturile au fost cam impartite.

Puteti sa o transferati ,intrucat nu o afecteaza cu nimic.
Sa intelg ca in aces caz nu se mai aplica sintagma : pe perioada suspendarii cim-ului nu se aplica nici o modificare - iar in cazul ei se schimba angajatorul (cei drept restul beneficiilor ramana aceleasi)?

Multumesc
In opinia mea, nu se aplica asa ceva ... este vorba despre transferul drepturilor si obligatiilor.