Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cum pot sa il decad din drepturi pe tatal copilului ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cum pot sa il decad din drepturi pe tatal copilului meu?

Traiesc in concubinaj cu tatal fetitei mele.El a recunoscut-o pe fetita.dar as vrea sa stiu daca ma despart de el as putea sa il decad din drepturi si sa trec copilul pe numele meu?.mentionez ca el munceste si tot salariul il joaca la jocuri de noroc...ar fi un motiv bun pt a il decade din drepturi?eu sunt in concediu de crestere dar daca nu ma intorc la munca nu mai am niciun venit.nici fetita nu am cu cine sa o las si nu ma pot intoarce la munca.
Asa e, lipsirea copilului de intretinere si adictia la jocurile de noroc nu sunt motive, in schimb nerespectarea programului de vizitare e! Ce tara, ce legi !