avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 175 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... constructie din lemn fara autorizatie
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

constructie din lemn fara autorizatie

Buna ziua!
am construit in prelungirea casei o terasa de 56mp ,din lemn ,cu acoperis si pe o placa din beton, fara autorizatie si proiect.As vrea sa stiu daca am incalcat legea si cam la ce amenda sa ma astept.
Multumesc!!!
Ultima modificare: Sâmbătă, 21 Octombrie 2017
valente77, utilizator
Cel mai recent răspuns: valente77 , utilizator 15:07, 21 Octombrie 2017
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reamenajare pod ContSters256639 ContSters256639 buna seara!detin o casa circa 80mp.casa este construita la o distanta de 1m de gardul despartitor al vecinilor.vecinii mei detin un nuc la 0,5m de acelasi ... (vezi toată discuția)
Autorizatie/plan de constructie Ibigiu Ibigiu Buna ziua, Vreau sa imi construiesc un hambar pe stalpi de teava prinsi in beton si cu acoperis de lemn acoperita cu tigla. Intrebarea mea este : Am ... (vezi toată discuția)
Autorizatie de constructie muadib muadib Buna seara. Detin un teren pe firma la care sunt asociat unic. Pe acest teren intentionez sa amplasez un chiosc din lemn, prefabricat (modular), pentru ... (vezi toată discuția)