Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... accident usor
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

accident usor

Daca ai fost lovit in trafic iar tu nu ai nici un fel de vina , iar celalalt sofer nu recunoaste vina desii e vinovat 100%, cum e cel mai in regula sa procedeZi astfel cat sa fii despagubit ? care sunt pasii mai exact? (in cazul in care nu exista victime,si nu doresc sa fac amiabila deoarce poate schimba declaratia si nu mai sunt despagubit dupaia.) daca se poate un raspuns pas cu pas as fii recunoscator !
ContSters442557, utilizator
Mergeți la politie în termenul legal de 24 de ore de la producerea accidentului. Vor stabili ei vinovatul si astfel asiguratorii nu vor mai avea nimic de comentat
Gheorghe Florin, Consilier juridic