Forum Discuţii juridice Cafeneaua avocaţilor conversie audio in text
Discuție deschisă în Cafeneaua avocaţilor

conversie audio in text

Buna seara, dragi colegi! As vrea sa stiu daca vreunul dintre dvs a reusit sa foloseasca conversia audio in text, deoarece eu nu ma descurc. Am observat ca merge numai dupa dictare, nu si daca am o inregistrare audio. Sau cel putin eu nu ma pricep! Multumesc.
Rog admin sa redirectioneze subiectul acolo unde considera dansii, deoarece eu nu am gasit niciun subiect potrivit acestei discutii.
Cecilia Popa, Avocat
Dragon Dictation.
Voice Assistant
SI mi se pare ca in Word 2016 mai este...
Dar cred ca numai prin dictare
DenisRif, utilizator
Da...Cel mai eficient este VOICE RECOGNITION de pe Google Chrome.... Urmariti tutorialul de mai sus...L-am testat si merge aproape perfect trebuind sa mai faceti din cand in cand corecturi...
Daca nu va descurcati va ajut chiar si telefonic...
DenisRif, utilizator
Mulțumesc. Aveți dreptate, merge numai pentru dictare. Pe mine ma intereseaza un program care sa imi transforme inregistrarea audio, ce contine doua voci, in text. Am nevoie de asta pentru instanță.
Vă mulțumesc.
Incercati cu VOICE RECOGNITION de pe Google Chrome...Cred ca s-ar putea dar sa fie convorbirea mai lenta....