avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Se poate afla noul loc de munca la care a plecat in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Se poate afla noul loc de munca la care a plecat in urma demisiei?

Buna ziua,
Sotia mea si-a dat demisia si a plecat la o alta societate concurenta. La depunerea demisiei nu a vrut sa le spuna unde pleaca.
Acum ea vrea sa stie daca fostul angajator poate afla la ce firma s-a dus.
I-am spus ca de cand se lucreaza cu Revisalul se poate afla dar parerea mea nu e avizata. Poate cineva care lucreaza efectiv intr-un dep de Resurse Umane sa-mi daca intr-adevar se poate afla?
Cu respect!

Alte discuții în legătură

Transmitere revisal angajare lichidare potarnichegalbena potarnichegalbena Buna ziua Va rog sa ma lamuriti in urmatoarele probleme : 1.daca un angajat trebuie sa isi inceapa activitatea in 01.05 tinand cont ca se lucreaza pe ture , ... (vezi toată discuția)
Revisal GEANINA Geanina GEANINA Geanina Cine mi-ar putea spune in atributiile cui intra revisalul, cine trebuie sa-l faca? (vezi toată discuția)
Pasii pt a deveni manager resurse umane OANA GORAN OANA GORAN sa presupunem ca persoana X are facultate terminata, licentiata, master in dreptul muncii si securitatii sociale si diploma de inspector resurse ... (vezi toată discuția)