Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale revisal
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

revisal

Cine mi-ar putea spune in atributiile cui intra revisalul, cine trebuie sa-l faca?
:ODoar sefii dvs v-ar putea spune (in cazul in care lucrati intr-o firma)...pt ca nu scrie nicaieri cine anume "face" revisalul, este denumita in general o persoana din cadrul dep resurse umane, dar nu este neaparat o regula.
andram, utilizator
si in cazul in care exista un contract de prestari servicii cu o societate care este insarcinata sa tina contabilitatea societatii noastre?
Numai daca este prevazut in contrcatul de prestari servicii ca firma de contabilitatea sa se ocupe si de resurse umane, atunci aceasta firma are in atributii si intocmirea Revisal-ului.