Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa de pod
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa de pod

Persoanele cu handicap scutite de plata rovignetei sunt scutite și de taxa de pod sau de alte taxe similare? Vă mulțumesc!
Oldy, utilizator
Taxa de pod reprezinta c/v rovinieta,care poate fi obtinuta gratuit de catre persoanele detinatoare de decizie/certificat de incadrare in grad grav/accentuat
Eu cred că sunt taxe diferite. Ar fi bine dacă această taxă de pod ar fi inclusă în costul rovignetei, dar nu cred că e menționat explicit acest lucru în legislație.