Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Demersuri inmatriculare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Demersuri inmatriculare

In urma cu doi ani am cumparat masina de la socrul meu, am facut contract de vanzare-cumparare, dar nu am transcris masina. Ulterior socrul a decedat, iar acum vreau sa inmatriculez masina, dar certificatul fiscal a fost eliberat pe numele soacrei, in calitate de mostenitor. Pot inmatricula masina?
Nu. Trebuie dezbatuta sucesiunea dupa socrul dvs, inclus autoturismul in masa succesorala, refacut contractul de vanzare cumparare cu mostenitorii si ulterior inmatriculat.
Trebuie reluata intreaga procedura de achizitie vehicul
Dupa dezbaterea succesiunii in baza certificatului de mostenitor,incheiati document de tranzactionare bun mobil cu soacra dv
Atentie,sa respectati termenul de 30 de zile pentru finalizare procedura inmatriculare auto