avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... persoana juridca SAU persoana fizica
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

persoana juridca SAU persoana fizica

BUNA SEARA,
SUNT INTR-O SITUATIE CONTRADICTORIE SI V-AS RUGA SA-MI SPUNETI CUM E MAI BINE. DORESC SA CUMPAR O CASA DAR NU STIU CUM E MAI BINE,SA O CUMPAR PE FIRMA SAU PE PERSOANA JURIDICA?MENTIONEZ CA AM FIRMA.CUM E MAI AVANTAJOS VIZAVI DE IMPOZITELE PLATITE LA STAT.,SI PENTRU DEDUCERI.
VA MULTUMESC,
Cel mai recent răspuns: ungureanu gheorghe , utilizator 21:10, 8 Octombrie 2009
daca inchei un contract de comisinar cu o firma romana pot factura marfa fara t.v.a. in moneda euro ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tva albulescu albulescu Buna seara,daca o sc din Spania factureaza livrarea unor anumite materiale unei sc din Ro,in factura este prevazut tva,sc din Ro.poate cere deducerea sau ... (vezi toată discuția)
Se plateste tva la exchange bitcoin? greu_de_ucis greu_de_ucis salutare,as vrea sa incep o mica afacere cu schimbul de bitcoin,sa-l cumpar la un pret si sa-l vand la un alt pret,ar trebui sa platesc tva pt asta?sau as ... (vezi toată discuția)
Livrare anglia romania albania alphagroup alphagroup Buna ziua! Am o tranzactie mai complicata, cu urmatorii pasi: 1. O societate juridica romana achizitioneaza marfa din Anglia, deci achizitie ... (vezi toată discuția)