Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... persoana juridca SAU persoana fizica
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

persoana juridca SAU persoana fizica

BUNA SEARA,
SUNT INTR-O SITUATIE CONTRADICTORIE SI V-AS RUGA SA-MI SPUNETI CUM E MAI BINE. DORESC SA CUMPAR O CASA DAR NU STIU CUM E MAI BINE,SA O CUMPAR PE FIRMA SAU PE PERSOANA JURIDICA?MENTIONEZ CA AM FIRMA.CUM E MAI AVANTAJOS VIZAVI DE IMPOZITELE PLATITE LA STAT.,SI PENTRU DEDUCERI.
VA MULTUMESC,
daca inchei un contract de comisinar cu o firma romana pot factura marfa fara t.v.a. in moneda euro ?