Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Referitor la separația de bunuri
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Referitor la separația de bunuri

Buna ziua,
Daca unul dintre soti a facut inainte cu 6 ani de casatorie un imprumut la banca, pe care nu l-a rambursat, acum, dupa 6 luni de la casatorie se mai poate face separatie de bunuri, astfel incat veniturile si proprietatile pe care le va dobandi sotia in timpul casatoriei sa nu poata fi executate in contul datoriei sotului?
Exista alta solutie?
Buna seara,
Mergeti la notar si solicitati asta in temeiul art. 330 C.civ.