Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bunurile dobindite inainte de casatorie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bunurile dobindite inainte de casatorie

Am un imobil care l-am obtinut inainte de casatorie am platit rade si dupa casatorie in caz de divort se imparte sau nu
Bunurile dobandite inainte de casatorie nu se supun procedurii partajului.
imobilul va ramane dvs, dar 50% din ratele achitate in timpul casatoriei , trebuie sa le restituiti sotului (sotiei)