Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... neprezentare la proces persoanei vatamate in caz penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

neprezentare la proces persoanei vatamate in caz penal

as dori sa stiu ce se intampla daca persoana vatamata in caz penal (inselaciune) nu se prezinta la proces? are copil de 3 ani in grija si nu are cu cine sa il lase, in plus distanta pana la tribunal e de 600 km si nu poate sa care copilul dupa ea... cum se poate rezolva?
In ce stadiu este procesul? V-ati constituit parte civila?
Procesul inca nu a inceput, dar e posibil sa inceapa in curand partile implicate au fost audiate...si atat. din cate stiu la audieri s-a precizat valoarea prejudiciului suferit
puffytel, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Deci exista si posibilitatea sa nu ma prezint? sau trebuie sa cer asta?