Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Abuz în școală asupra copilului: a fost dus la ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Abuz în școală asupra copilului: a fost dus la stomatolog și i s-a scos un dinte sănătos. Putem face plângere penală?

Buna ziua,
Am aceasta nelamurire: copilul a ajuns ieri acasa fara un dinte - SANATOS, spunand ca a fost luat de mana de catre invatatoare si dus la cabinetul stomatologic unde sa i se scoata acel dinte, apreciind ca trebuie scos. Nu am fost informati despre acest act, ca parinti, dintele era sanatos, copilul facand controale periodice la medicul dentist. Ce putem face? Putem lua vreo masura impotriva scolii? Mentionez ca am fost la scoala si am reclamat acest fapt, si ni s-a spus ca trebuia scos dintele. Nu mi se pare normal, sa intervi asupra unui minor chiar asa...Va multumesc!
Manuela Rășină, administrator
.
Gexxe, utilizator