Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... posturi blocate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

posturi blocate

va rog sa imi spuneti care este legea sau ordonanta care a blocat angajarile pe posturile platite de la buget ?!
Ordonanta de urgenta a Guvernului nr. 223/2008 privind unele masuri de reducere a unor cheltuieli bugetare a fost publicata in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, nr. 899 din 31.12.2008.
OUG nr.223/2008 a fost aprobata prin Legea nr.258 din 7 iulie 2009 si modificata prin OUGnr.34/2009 cu privire la rectificarea bugetară pe anul 2009 şi reglementarea unor măsuri financiar-fiscale (aprobata prin Legea nr.227/2009 si modififcata prin OUG nr.90/2009).
multumesc