avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... posturi blocate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

posturi blocate

va rog sa imi spuneti care este legea sau ordonanta care a blocat angajarile pe posturile platite de la buget ?!
Cel mai recent răspuns: mancipri , utilizator 10:12, 10 Octombrie 2009
Ordonanta de urgenta a Guvernului nr. 223/2008 privind unele masuri de reducere a unor cheltuieli bugetare a fost publicata in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, nr. 899 din 31.12.2008.
OUG nr.223/2008 a fost aprobata prin Legea nr.258 din 7 iulie 2009 si modificata prin OUGnr.34/2009 cu privire la rectificarea bugetară pe anul 2009 şi reglementarea unor măsuri financiar-fiscale (aprobata prin Legea nr.227/2009 si modififcata prin OUG nr.90/2009).
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajam personal la bugetari ? divele divele As vrea sa stiu daca in 2010 aplicam prevederile art.22 (1) si ( 2) din OUG nr.34/2009. In art. 22 alin(1) din OUG nr.34/2009, se spune ca se suspenda ... (vezi toată discuția)
Prin ce lege se reglementeaza functia unica din cadrul primariei? cri_secret_ina cri_secret_ina As dori sa stiu mai multe despre functiile unice in cadrul primariei. Exista vreun cadru legal care reglementeaza aceste functii? (vezi toată discuția)
Promovare personal contractual sallyda sallyda Conform legii, functia de consilier juridic in regim contractual din institutiile bugetare este structurata pe 6 grade profesionale: IA, I, II, III, IV si ... (vezi toată discuția)