Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract de colaborare intre 2 societati ?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract de colaborare intre 2 societati ?

Buna seara !

Am un SRL care cred ca este in colaborare cu alt SRL.
De ce zic cred..?
Acasa am un act aditional (din cele 2 exemplare realizate) si 2 contracte de colaborare (din cele 3 exemplare realizate). Cele sus mentionate sunt semnate si stampilate doar de catre SRL-ul cu care colaborez, ele neavand nici semnatura mea,nici stampila firmei la care sunt acociat unic. Celalalt act aditional cat si contractul au semnatura si stampila mea si presupun ca sunt la sediul celeilalte firme.
Eu mi-as dori sa il reziliez (daca are vreo valoare contractul), dar sunt anumite clauze care nu imi convin sa fac acest lucru.
As dori sa stiu daca in situatia data se pot aplica acele clauze de reziliere.
Cinub1994, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~