Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Salariul net din ianuarie 2018
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Salariul net din ianuarie 2018

Sunt pensionara la limita de varsta, desfasor activitate parte time intr-o asociatie de proprietari cu un salariu brut de 1100 lei/luna prin contrat de munca pe durata nedeterminata. M-ar putea ajuta un specialist sa aflu care va fi venitul meu net din ianuarie 2018, avand in vedere schimbarile salariale ce se anunta? Multumesc anticipat.
Trebuie sa negociati cu presedintele sau cu cine este desemnat sa o faca.
Mulțumesc pt.răspuns. Aş fi dorit să ştiu venitul net raportat la salariul meu actual de 1100 fără să solicit negociere.
Daca in 2017 aveti un net de 818 lei din 2018 veti avea 694 lei, in conditiile in care aveti doar deducere personala si nu mai aveti persoane in intretinere.
In 2017 salariul complet (toate cheltuielile aferente persoanei dvs.) pentru un salariu brut de 1100 lei este de 1353 lei.

In 2018, fara ca asociatia sa cheltuiasca nimic in plus fata de 2017 (salariu complet = 1353 lei) inseamna sa negociati un salariu brut de 1323 lei, rezultand un salariu net de 825 lei.

Aveti aici linkurile:
pentru 2017:
[ link extern ]
pentru 2018:
[ link extern ]
Va multumesc tare mult pentru informatie. Este binevenita pentru mine.
Va doresc o duminica linistita!