Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Trecere contract Enel pe numele noului proprietar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Trecere contract Enel pe numele noului proprietar

În această vară am vândut o locuință dar noii proprietari nici pana acum nu au trecut contractul pe numele lor deși i-am rugat de multe ori să facă acest lucru. Ca să nu fie restanțe,le-am trimis facturile emise pe care eu le primesc și ei le-au plătit. Ce să fac să rezolv această problemă? Cum pot să ies din această situație? Mulțumesc.
amphora, utilizator
Daca proprietarii nu sunt interesati sa incheie contract de furnizare energie electrica,dv figurati drept titular al contractului de furnizare energie lectrica
Solicitati oficial la unitatea teritoriala enel suspendarea la cerere a contractului de furnizare energie electrica,proprietarii nu vor mai avea curent si vor fi obligati sa incheie contract cu furnizorul de utilitati
Succes !
Dar dvs ati facut cerere de reziliere a contractului catre Enel?
Multumesc frumos. Asa se intampla cand esti super-cumsecade :-)
Nu, eu am fost super-cumsecade pana acum! Multumesc frumos.