Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Imprumut ipotecar problema angajator
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Imprumut ipotecar problema angajator

Salut,

Vreau sa fac un imprumut ipotecar si unele banci imi resping dosarul din cauza faptului ca angajatorul meu nu a predat raportarea la ANAF pe 2016. Ce este de facut ? Am tot sapat si din ce am inteles, angajatorul are raportarile facute pana in 2015, insa pentru 2016 lipsesc.
Ce solutii am ca sa-mi fac un imprumut ipotecar?
De asemenea ce pot face impotriva angajatorului? Ce parghii legale am? Deja problema a devenit ff deranjanta si ..nu e normal sa o las asa..
george-neagu, moderator
Sub termenul generic de raportari ar trebui sa intelegem ca nu a depus bilantul anual pe anuyl anterior?
correct !
Multumesc