Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vechime in invatamant
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vechime in invatamant

Va rog sa-mi dati un raspuns argumentat cu trimiteri la lege.
Intre anii 1995-2005 am fost profesor necalificat.
2005 pana in prezent profesor calificat.
Perioada 1995-2005 este vechime recunoscuta in invatamant in vederea trecerii la alta transa de vechime in invatamant ?
NU va suparati.... dar ce inseamna profesor necalificat si profesor calificat?
Deci, daca se poate, o comparatie a celor 2 termeni
Profesor necalificat in specialitatea pe care o preda. Ex. Absolvent studii superioare tehnice si da examen in invatmant pe catedra de matematica.este angajat ca profesor suplinitor necalificat ,cel calificat are studii in specialitatea pe care o preda.
Daca ati obtinut definitivatul, da se ia in calcul la trecerea la alta treapta de salarizare.