avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 298 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vechime in invatamant
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vechime in invatamant

Va rog sa-mi dati un raspuns argumentat cu trimiteri la lege.
Intre anii 1995-2005 am fost profesor necalificat.
2005 pana in prezent profesor calificat.
Perioada 1995-2005 este vechime recunoscuta in invatamant in vederea trecerii la alta transa de vechime in invatamant ?
Cel mai recent răspuns: scoalahomocea , utilizator 12:25, 4 Noiembrie 2009
NU va suparati.... dar ce inseamna profesor necalificat si profesor calificat?
Deci, daca se poate, o comparatie a celor 2 termeni
Profesor necalificat in specialitatea pe care o preda. Ex. Absolvent studii superioare tehnice si da examen in invatmant pe catedra de matematica.este angajat ca profesor suplinitor necalificat ,cel calificat are studii in specialitatea pe care o preda.
Daca ati obtinut definitivatul, da se ia in calcul la trecerea la alta treapta de salarizare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vechime in invatamant bilibokju bilibokju Buna ziua, Va rog sa ma lamuriti in legatura cu vechimea mea in invatamant. Pana acum am lucrat asa: 1990. 02.10-1991. 08. 31- prof suplinitor ... (vezi toată discuția)
Ce se poate intelege?...pentru cei interesati de subtilitati juridice arhontele arhontele ORDINUL 3770/1998 .Prezentarea la examenul pentru definitivarea în învăţământ este obligatorie la expirarea stagiului de 2 ani de la obţinerea ... (vezi toată discuția)
Transa de vechime in invatamant bleau70 bleau70 Va rog mult sa ma lamuriti in urmatoarea problema: Din anul 1994 pana in anul 2001 am lucrat ca invatatoare necalificata. In anul 2001 am ... (vezi toată discuția)