Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Copie Certificat de Nastere la Angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Copie Certificat de Nastere la Angajare

Buna,

O nelamurire: mai e nevoie la angajare/dosarul personalului de copia dupa certificatul de nastere? E un document obligatoriu?

Multumesc
Cartea de identitate este suficienta.
Dosarul personal al salariatului cuprinde cel puțin următoarele documente: actele necesare angajării, contractul individual de muncă, actele adiționale și celelalte acte referitoare la modificarea, suspendarea și încetarea contractelor individuale de muncă, acte de studii/certificate de calificare, precum și orice alte documente care certifică legalitatea și corectitudinea completării în registru.

Dosarul personal al salariatului: Documentele pe care trebuie sa le ai, ca sa nu fii amendat
www.avocatnet.ro/articol_337...

Dosarul personal al angajatului - cum il intocmesti corect
www.avocatnet.ro/articol_278...