Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Termen angajare avocat
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Termen angajare avocat

Dacă săptămâna viitoare am prima înfățișare la proces, mai pot sa iau avocat?
Manuela Rășină, administrator
Penal?Vi se asigura un avocat din oficiu.
Sigur, il puteti angaja pana la termen sau daca nu reusiti, aveti dreptul sa solicitati amanarea cauzei in vederea angajarii unui avocat.
E posibil sa nu mai prindă dosarul în arhiva.
Cel mai bine ar fi sa amanati pentru a angaja avocat daca nu va grăbiți cu finalizarea procesului.