avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Vouchere de vacanta
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Vouchere de vacanta

Buna ziua,
Am primit banii cu destinatia vouchere de vacanta. As avea si eu nevoie de cateva lamuriri in ceea ce priveste acordarea voucherelor de vacanta, si anume:
1. Cum se acorda voucherul de vacanta: an scolar 2016-2017/2017-2018 sau an calendaristic 2017?
2. Personalul didactic care a activat in unitate pana la data de 31.08.2017 beneficiaza de vouchere de vacanta?
3. Titularii unitatii detasati in alta unitate incepand cu 1 sept. 2017 beneficiaza de vouchere de vacanta?
4. Titularii altor unitati, detasati in unitatea noastra beneficiaza de vouchere de vacanta?
5. Voucher-ul de vacanta se acorda, in plata, incepand cu 1 iulie 2017 sau din momentul in care ai primit banii de la CL?
6. Personalul angajat la PCO (plata cu ora) beneficiaza de vouchere de vacanta?
7. Personalul didactic care are norma impartita in 2 si 3 unitati beneficiaza de voucher intreg de la scoala unde are baza sau benefiziaza direct proportional cu norma din unitate?
8. Voucherul de vacanță se acorda direct proportional cu perioada lucrata in unitate, calculat la norma din unitate?
9. Acest voucher de vacanta se acorda pentru cadrele didactice existente la acest moment in statul de functii???
OUG 46/2017 nu aduce normele de aplicare.
As dori raspunsuri, punctual, care sa ne ajute sa ne lamurim. Nu cred ca sunt singurul care are nelamuriri vis-a - vis de aplicarea OUG 46/2017 si 8/2009.
Mentionez ca suntem unitate de invatamant!
Multumesc anticipat!
Ultima modificare: Duminică, 3 Decembrie 2017
Lps ped, utilizator

Alte discuții în legătură

Vouchere de vacanta 2018 bugetari eduardvl eduardvl Buna ziua, Avand in vedere prevederile Art. I din OUG 46/30.06.2017, care modifică Art. 1 alin. 2 din OUG 8/18.02.2009 privind acordarea voucherelor de ... (vezi toată discuția)
Voucher vacanta martin77 martin77 Lucrez intr-o primarie si am fost in concediu crestere copil in perioada februarie 2017-1 octombrie 2018(cand mi-am reluat activitatea).Pot beneficia sau nu de ... (vezi toată discuția)
Conditii acordare a voucherelor de vacanta CORNELIA.G CORNELIA.G Referitor la acordarea voucherelor de vacanta, am urmatoarea speta: Un salariat cu contract pe perioada determinata (1 an), care cumuleaza pensia cu ... (vezi toată discuția)