Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cand se poate pensiona
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cand se poate pensiona

Buna ziua. As avea si eu o intrebare pentru dumneavoastra, am sotia nascuta la data de 01.03.1962, a lucrat in grupa 1 (100%) din 08.1980-09.1993 (drept obtinut prin hotarare judecatoreasca), dupa care 9 luni somaj, iar din 1996 si pana in prezent lucreaza in conditii normale. Cand se poate pensiona pentru limita de varsta.
Va multumesc anticipat !
55 ani si 8 luni