avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 454 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Aplicare oug 79/2017
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Aplicare oug 79/2017

as dori sa stiu daca am sub 21 de salariati ar trebui sa mai fac convocare, proces verbal,decizie sau angajatorul face o informare prin care aduce la cunostinta salarilatilor OUG 79/2017 ,si semneaza actele aditionale Doresc si eu formulare de negociere sau informare in acest caz ( sub 21 salariati)
Ultima modificare: Vineri, 8 Decembrie 2017
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:05, 8 Decembrie 2017
Prin derogare de la unele prevederi ale articolelor 129 si 135 din Legea dialogului social nr. 62/2011, OUG 82/2017 prevede ca , negocierile vor fi initiate si in unitatile care au sub 21 de angajati si pentru care in mod normal nu exista obligativitatea initierii unor astfel de negocieri sau a intocmirii contractului colectiv de munca.

Ultima modificare: Vineri, 8 Decembrie 2017
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Implicatiile modificarii legii 62/2011 cu oug 82/16.11.2017 leruana leruana Care ar fi procedura legala pentru angajator pentru aplicare, cu implcatii minime, a articolului VII din OUG 82/16.11.2017. Multumesc anticipat! (vezi toată discuția)
Negociere colectiva primarmischii primarmischii Daca la o primarie cu 17 angajati este nevoie de negociere colectiva si daca da care sunt pasi .Multumesc ! (vezi toată discuția)
Contract colectiv de munca ggasoka ggasoka Buna ziua, As dori sa stiu daca Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 82/2017 se aplica si la bugetarii care deja au un contract colectiv de munca in ... (vezi toată discuția)