Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Aplicare oug 79/2017
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Aplicare oug 79/2017

as dori sa stiu daca am sub 21 de salariati ar trebui sa mai fac convocare, proces verbal,decizie sau angajatorul face o informare prin care aduce la cunostinta salarilatilor OUG 79/2017 ,si semneaza actele aditionale Doresc si eu formulare de negociere sau informare in acest caz ( sub 21 salariati)
george-neagu, moderator
Prin derogare de la unele prevederi ale articolelor 129 si 135 din Legea dialogului social nr. 62/2011, OUG 82/2017 prevede ca , negocierile vor fi initiate si in unitatile care au sub 21 de angajati si pentru care in mod normal nu exista obligativitatea initierii unor astfel de negocieri sau a intocmirii contractului colectiv de munca.

Cornel Vasile, Consilier juridic