Forum Discuţii diverse Discuţia la modă '' CRIZA ECONOMICA '' SAU '' RAZBOI ...
Discuție deschisă în Discuţia la modă

'' CRIZA ECONOMICA '' SAU '' RAZBOI ECONOMIC '' ?

MA ia durerea de cap rau , rau de TOT cand deschid radioul ,
televizorul , ziarul si vad := > CRIZA ECONOMICA !!!!!!!!!!!!!! ..........

MAI SA FIE ......PE BUNE ?

DA ' de ce nu ii spunem mai bine RAZBOI ECONOMIC PE FATA
.......... LEGEA JUNGLEI '' Scapa cine poate !!!!!!!!!! '' ca asta este
cu adevarat .
Se bat ca nebunii americanii ,, pardon '' Imperialistii '' Americani
cu '' Caricatura '' numita Uniunea Europeana din care cu
'' MARE MILA '' FAcem si noi parte din 2007 .
Dupa ce '' mititica '' economie romaneasca incepuse sa dea si ea
putin in '' clocot '' s -a speriat rau de tot UE !!!!!!!!!!
Ei voiau sa ne aiba pe post de '' cobai ' ' economici si '' sclavi consumatori '' := > sa nu mai producem nimic , da nimic ma '
fratilor doar sa consumam ! Daca puteau si '' aerul '' il aduceau
in Romania sa il '' consumam '' si pe ala = > contra cost FIRESTE !! MARI MAGARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MARI DE TOOOOT !!!!

DAR cine a pornit '' Nebunia '' ???????? Cum spuneam
'' Bunii prieteni '' TOVARASII Imperialisti AMERICANI !!!!!!
'' JANDARMU '' Planetar care '' Le face '' si '' LE Desface '' PE
TOATE PE LUMEA ASTA DUPA BUNUL PLAC !!!!!!!!!!!!!!!!

O sa apucam oare '' Sfanta zi '' cand Imperialistii '' astia de carton''
nu o sa isi mai '''bage '' nasul PESTE TOT ??????????????????

Daca am ajuns IAR in '' bratele '' '' generoase '' ale
F.M.I ( Fondului MAFIOT International ) treaba e ' nasoala RAU DE TOT !!!!!!!!!!!!! Cine stie ce '' MARE TEAPA '' se '' COACE ''
LA adresa nu numai A ROmaniei ci si a altor '' amarati '' care
au ajuns si ei cu sa fara voie in '' Bratele '' Fondului Mafiot !!!!

D- ZEU Sa ne AJUTE ca E GROASA RAU !!!!!!!!!!!!!

Amiserv, NU E DE VINA FMI, UE, SUA sau alte organizatii dintr-astea.
De vina sunt INTELEPTII NOSTRI CONDUCATORI, care au furat tara asta adunandu-si averi si cheltuind banii pe tot felul de nimicuri pentru confortul si relaxarea lor (vizite "de lucru" cu nevasta, cu catelul, cu purcelul in alte tari), iar cand nu au mai avut de unde fura au apelat la imprumuturi.
DA, de vina sunt stimabilii conducatori ai tarii care au primit spaga ca sa inchida fabricile din ROMANIA, evident pentru a importa toate cele "trebuincioase" si pentru a deveni o tara de consumatori.

AU FURAT ? Serios ? Inca mai au de unde .......... nu s- a terminat ''sacu '' !!!!!!!!! A reactionat cineva ? NU !!!!!!!!!!!!!
S-a ajuns aici pentru ca NOI am permis sa se ajunga !!!
Au folosit '' cu maestrie '' 20 de ani tehnica aia '' Divide et impera''
'' Dezbina si cucereste '' !!!!
Cine naiba sa faca ceva cand in Romania sporturile nationale sunt :
# Fotbalu ' sau ce a mai ramas din el
# Telenovelele sud - americane
si cel mai important sport : '' GRIJA EXAGERATA
SI PERVERSA fata de '' CAPRA VECINULUI '' !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nici in tarile alea ;; BANANIERE nu cred ca sar trenurile de pe linie
in halu ' in care sar in Romania ! De drumuri : NO COMENT !
JALNIC !!!!!!!!!!!!!! Au '' unele doamne '' pretentia sa promoveze '' TURISMUL Romanesc '' NU ZAU ??? CU CE ??????
Eventual se se '' parasuteze turistii '' direct in statiuni !
P.S Pacat ca nu s-a inventat teleportarea !!!! Era mult mai USOR !!!

DACA am sta cu ochii pe ei si cand cheltuie banii aiurea sa le
aplicam '' Legea Islamica '' aia cu Taiatu ' Mainilor imi inchipui cum ar arata populatia din tara asta !!!!!!!!!!

Cum sa ajunga banii ( taxe & impozite ) in '' CARPA '' AIA de
Buget National cand '' baietii destepti '' scot legal banii din tara
prin firme din '' Paradisuri fiscale '' ???????????

Acolo statu ''' nu te controleaza cu JAPCA de 10 ori pe luna ,
ai discretie totala in unele state , timp de constituire a unei firme
redus > in altele nici macar nu exista obligatia depunerii de declaratii
( bilanturi ) si alte prostii din astea !@!!!!!!!!!!!!!!!!! Pur si simplu
statul NU este interesat de asa ceva ...... Nu te ''' sufoca ''
si nu '' te calca in picioare '' O ADEVARATA placere sa
faci afaceri !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cand o sa realizeze si 'ASTIA '' ca atunci cand '' mulgi ''
prea tare vaca numita '' sector privat '' >>> vaca se supara
da cu coada , da cu piciorul si la urma il impunge pe
'' idiotul '' care in prostia lui nu realizeaza ca
biata '' vaca '' nu mai da '' lapte '' pentru ca nu a '' fost dusa ''
LA PASCUT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!