Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Munca la domiciliu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Munca la domiciliu

Ne dorim sa implementam un program mixt de lucru pentru salariatii nostri de exemplu sa lucreze 4 zile la birou si o zi de acasa. Ce pasi ar trebui sa urmam pentru a implementa aceasta procedura? Trebuie sa incheiem cu toti act aditional in acest sens sau e suficient sa introducem acest aspect in regulamentul intern? Multumesc.
Cam greu de efectuat asa ceva, intrucat munca la domiciliu are alt regim juridic.