Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFI asistent medical
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFI asistent medical

Bună ziua. Ma confrunt cu o problema maree. Eu am PFA asistent medical și am înțeles ca trebuie transformat în PFI. Ce acte sunt necesare?
Și care este legea conform căreia este pusa adresa pe un PFA/PFI? Pt ca la sectorul 2 ma obliga sa pun adresa spitalului cu care voi colabora. Este legal acest lucru? Fiind persoana fizica independenta nu ar trebui sa pot colabora cu mai multe instituții fiind pe adresa mea?? Va mulțumesc.
Buna! Si eu vreau da practic mederia de amg in regim independent insa unde merg ori se uita la mine ciudat ori imi dau impresia ca sunt dusa cu pluta!