Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal

buna ziua
am inteles ca de azi a intrat in vigoare Hotărârea Guvernului nr. 905/2017 privind modificarea salariului brut in Revisal.
Sa inteleg ca in Revisal se pot introduce pana in 31.03.2017 si raporta in reges tot pana la 31.03.18?dar trebuie semnate actele aditionale pana in data de 29.12.18?
Sau va exista posibilitatea ca modificările salariale sa se raporteze din nou în Revisal în 20 de zile lucrătoare de la apariția acestora?
Actele adiționale care își produc efecte le începând cu 01.01.2018 trebuie încheiate pana la 31.12.2017, inclusiv.

De asemenea, orice modificare a salariului care se produce de la data intrării în vigoare a prevederilor prezentei hotărâri şi până la data de 31 martie 2018 se transmite până la 31 martie 2018.

Cornel Vasile, Consilier juridic