Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Nesemnarea actului aditional la CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Nesemnarea actului aditional la CIM

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti ce repercusiuni poate avea, asupra angajatului,
nesemnarea actului aditional la CIM odata cu schimbarea legii de impozitare 2018.
Motivul este dorinta angajatului de a avea un salariu net mai mare decat cel din 2017.
Vikktor, utilizator
Singura repercursiune va fi ca va ramane la acelasi salariu brut la care se vor retine noile contributii.
Va multumesc.