avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Nesemnarea actului aditional la CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Nesemnarea actului aditional la CIM

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti ce repercusiuni poate avea, asupra angajatului,
nesemnarea actului aditional la CIM odata cu schimbarea legii de impozitare 2018.
Motivul este dorinta angajatului de a avea un salariu net mai mare decat cel din 2017.
Ultima modificare: Miercuri, 20 Decembrie 2017
Vikktor, utilizator
Cel mai recent răspuns: Vikktor , utilizator 20:16, 20 Decembrie 2017
Singura repercursiune va fi ca va ramane la acelasi salariu brut la care se vor retine noile contributii.
Va multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Act aditional nesemnat eliza100 eliza100 Buna ziua Am constatat cand am solicitat incetarea CIM cu acordul partilor ca la dosarul de personal exista un act adititional nesemnat de mine prin care ... (vezi toată discuția)
Oug 91/2017 - ce se intampla daca salariatul nu vrea sa semneze actul aditional ? Dorel2018 Dorel2018 Ok. Ce se intampla daca salariatul NU VREA sa semneze actul aditional pe motiv ca angajatorul nu i-a ajustat salariul brut a.i. salariatul sa ramana cu ... (vezi toată discuția)
Modificare salariu pentru contract partial de la 01 februarie Doinitza58 Doinitza58 Buna ziua, Am doua contracte de munca de cate 2 ore la doua societati diferite cu salariile brute de 1000 lei respectiv 875 lei. In luna ianuarie salariile ... (vezi toată discuția)