Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu creștere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu creștere copil

In septembrie 2018 ar trebui să mă întorc la servici deoarece copilul împlinește 2 ani.Între timp angajatorul meu nu va mai exista deoarece Bancpost va fi preluată de Banca Transilvania.Doresc să știu dacă mă va influența acest lucru în cazul în care BT preia și personalul atunci când eu nu voi fi prezentă la servici.
Preluarea de care vorbiti, presupune si preluarea tuturor salariatilor, inclusiv a celor cu CIM suspendate. Obligatia de a va reprimi la munca este de asemenea preluata.