avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 517 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii marire salariu 2018
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

marire salariu 2018

Daca in ianuarie 2018 o salariata este in concediu medical ii maresc salariul la 1900 lei?
Cel mai recent răspuns: roxana69 , utilizator 05:07, 22 Decembrie 2017
Daca până acum avea negociat salariul brut sub 1900 lei, atunci aceasta se va majora cel puțin la aceasta suma. Daca este in concediu medical dinainte și acesta continuă și după 01.01.2018, se va folosi aceeași medie zilnică.
Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariul minim 1900 lei - cuprinde si majorarea de 25%, care se aplica de la 01.01.2018 ? oanaportar oanaportar Buna ziua ! Va rof frumos sa ma ajutati sa inteleg: - daca salariului de bază minim brut pe ţară garantat în plată de 1900 lei care se va acorda ... (vezi toată discuția)
Cota cas si cass angajat cu 2 cim cu timp partial de lucru care nu insumeaza 8 ore/zi viorel61 viorel61 Avem angajata o ingrijitoare la 2 cabinete medicale cu 2 respectiv 4 ore/zi si care , cumulat, nu ajunge la salariul minim brut de 1900 lei ! Am dori sa ... (vezi toată discuția)
Dacă acuma am 1930 salariu mai îmi creste de la 1 ianuarie Chirovan Daniel Chirovan Daniel Dacă se mărește de la 1 ianuarie dacă acum salari de baza este de 1930atit îl am acum (vezi toată discuția)